20/08/2016

VIIKKO-OHJELMA

Syyslukukausi 2019 (19.8 – 4.12/14.12)

 

Syyslukukauteen kuuluu 16 opetustuntia.

SYYSLOMA to 17 – su 20.10.2019.

Itsenäisyyspäivänä 6.12 ja pyhäinpäivänä 2.11 ei tunteja.

 

Ma-ke tuntien osalta kausi päättyy viikolla 49

ja to-la-tuntien osalta viikolla 50 ellei toisin ilmoiteta.

Arkipyhiin osuvat tunnit ja käyttämättä jääneet viikkotunnit

saa korvata muilla viikko-ohjelmaan merkityillä tunneilla.

 

MAANANTAI (TANSSITIIMI)

16.00 JAZZ nuoret (AL) 11-15v. (60min)

17.00 JAZZ aikuiset (AL) (60min)

18.00 ROOTEDJAZZ (AL) avoin (60min)

19.00 JAZZ jatkotaso (AL) (60min)

20.00 HATHA FLOW avoin (EP) (75min)

 

TIISTAI (TANSSITIIMI)

16.00 NYKY nuoret 11-15v. (AL) (75min)

17.15 NYKY aikuiset (AL) (75min)

18.30 NYKY jatkotaso (AL) (75min)

19.45 ORGANIC MOVEMENT avoin (IN) (60min)

 

KESKIVIIKKO (TANSSITIIMI)

12.15 LounasBODY (IN)

16.00 Lastentanssi 6-8v. (IN) (60min)

17.00 TANSSITEKNIIKKA (Jumps & Turns) (IN) (60min)

18.00 COMMERCIAL/SHOW avoin nuoret/aikuiset (Lotta Lähteenmäki LL) (60min)

19.00 STEPPI jatkotaso lapset/nuoret/aikuiset (MK) (60min)

20.00 PILATES avoin (MK) (75min)

KESKIVIIKKO (LTA:n sali AB/Manilla)

16.45 STEPPI alkutaso lapset/nuoret/aikuiset (MK) (60min)

17.45 STEPPI perustaso lapset/nuoret/aikuiset (MK) (60min)

 

TORSTAI (TANSSITIIMI)

16.00 Lastentanssi 4-6v. (IN) (45min)

16.45 NYKY/JAZZ lapset 9-11v. (IN) (60min)

17.45 NYKY/JAZZ alkutaso nuoret/aikuiset (IN) (60min)

18.45 LYRICAL JAZZ keski/jatkotaso nuoret/aikuiset (IN) (60min)

19.45 AIKUISBALETTI keskitaso nuoret/aikuiset (IN) (75min)

 

PERJANTAI (TANSSITIIMI)

15.00 TANSSITUNTI teatterialan harrastajille (MH) (60min)

16.00 BALETTI lapset 8-11v. (MH) (60min)

17.00 BROADWAY avoin (MH) (60min)

18.00 AKRO Lapset (NE) 8-12v. (60min)

19.00 AKRONYKY (NE) avoin (60min)

20.00 BODY FUSION (IN) (60min)

 

LAUANTAI (TANSSITIIMI)

13.30 BALETTI edistyneet (Lotta Hämäläinen LH) (90min)

15.00 AIKUINEN & LAPSI TANSSII 3-5v. (IN) (n. 45 min)

 

SUNNUNTAI (TANSSITIIMI)

PRODUKTIOTYÖSKENTELY

OMAT KOREOGRAFIAT

 

 

 

OPETTAJAT SYYSLUKUKAUDELLA 2019

IN Iisa Niemi

AL Anna Lemberg

MK Minna Karesluoto

MH Mirva Honkanen

NE Nadja Ekholm

LH Lotta Hämäläinen

LL Lotta Lähteenmäki

EP Ella Poutiainen